Mano kūnas

Jei suprasite savo menstruacinį ciklą, galėsite lengviau nustatyti tinkamiausias mėnesio dienas, kuriomis galite pastoti.

Jei planuojate šeimos pagausėjimą, sekite savo menstruacinį ciklą. Menstruacinio ciklo žymėjimas padeda nustatyti, kada esate vaisingiausia, o tai padidina tikimybę pastoti.

Kaip jūsų kūnas ruošiasi nėštumui

Kiekvieną mėnesį vienoje iš jūsų kiaušidžių subręsta kiaušinėlis. Tuo metu jūsų gimda pasiruošia apvaisinimui, o gimdos kaklelio gleivės suskystėja, taip geriau praleisdamos spermatozoidus. Ovuliacijos metu subrendęs kiaušinėlis atsiskiria iš kiaušidės.

Kiaušinėlis gali būti apvaisintas per 24 valandas po ovuliacijos

Kiaušinėlis keliauja kiaušintakiu gimdos link ir gali būti apvaisinamas per 24 valandas. Spermatozoidui sėkmingai apvaisinus kiaušinėlį, šis prisitvirtina prie jūsų gimdos gleivinės ir prasideda embriono vystymasis.

Menstruacinis ciklas

Rekomenduojama mylėtis likus kelioms dienoms iki ovuliacijos, nes tuomet yra vaisingiausios dienos, todėl išauga tikimybė pastoti. Jei delsite iki pačios ovuliacijos pradžios, spermatozoidai gali nepasiekti kiaušinėlio laiku, kad jį apvaisintų. Tačiau moters organizme spermatozoidai išlieka gyvybingi bei gali apvaisinti kiaušinėlį ir po kelių dienų.

 

Couple planning

Jei mylėsitės vaisingiausiomis dienomis, išaugs tikimybė pastoti

Kaip nustatyti, kada įvyksta ovuliacija

Kiekvienos moters ciklas skiriasi, todėl jei norite nustatyti savo ovuliacijos datą, pasinaudokite ovuliacijos skaičiuokle. Jums tereikia įvesti pirmąją paskutinių menstruacijų dieną bei įprastą ciklo trukmę (jei jūsų ciklas yra nereguliarus, sekite savo ciklą keletą mėnesių ir įveskite vidutinę trukmę).

Kai nustatysite ovuliacijos dieną, sužinosite kuriuo periodu mylėtis, kad padidintumėte tikimybę pastoti.

Kiti požymiai, padedantys nustatyti jūsų vaisingiausią periodą:

 • Gimdos kaklelio gleivių pokyčiai: gimdos kaklelis sudaro žemesnę, siauresnę jūsų gimdos dalį, kuri susijungia su jūsų makštimi. Gleivės, kurias išskiria gimdos kaklelis, kinta dėl hormonų pokyčių menstruacinio ciklo metu ir gali padėti nuspėti jūsų vaisingumą.

  Prieš ovuliaciją (iškart po menstruacijų): jūsų gimdos kaklelis išskiria labai mažai gleivių. Jos bus tirštesnės, lipnios, o jų spalva bus balta arba vos permatoma. Šiuo metu jūsų makštis bus sausesnė. Šiuo metu tikimybė pastoti yra gana maža, nes sėkmingai spermatozoidų kelionei link kiaušinėlio reikia gleivių.

  Artėjant ovuliacijai: gleivių išsiskyrimas pagausės, jų spalva taps labiau kreminė, o jūsų makštis bus drėgnesnė. Šiuo laikotarpiu tikimybė pastoti yra didesnė.

  Ovuliacijos metu: gleivės taps skystesnės, permatomos ir labai tąsios (tarsi kiaušinio baltymas), o jūsų makštis taps drėgna. Šiuo laikotarpiu tikimybė pastoti yra pati didžiausia.

  Po ovuliacijos: gimdos kaklelio gleivės vėl taps tirštos ir lipnesnės, o makštis po truputį išsausės. Tikimybė pastoti vėl ims mažėti.
 • Pakilusi bazinė kūno temperatūra: bazinė kūno temperatūra – tai ramybės būsenos temperatūra. Šios temperatūros žymėjimas kelis mėnesius iš eilės gali padėti tiksliau nustatyti, kada vyksta ovuliacija. Ovuliacija dažniausiai įvyksta, kai bazinė kūno temperatūra pradeda kilti ir pakilusi laikosi mažiausiai tris dienas. Nepamirškite, kad tokie veiksniai kaip kelionės, dienos metas, mityba, darbo valandos ir miego kiekis gali daryti įtaką jūsų kūno temperatūrai.

  Tiksliausią bazinę kūno temperatūrą nustatysite, jei ją matuosite tuo pačiu metu kiekvieną rytą prieš atsikeliant iš lovos skaitmeniniu ar vaisingumo termometru.
 • Pilvo skausmai: sekite savo pilvo skausmus, kurie gali reikšti ovuliacijos pradžią.
 • Priešmenstruaciniai simptomai: ovuliacijos metu taip pat galite pajusti tipinius priešmenstruacinio sindromo simptomus (krūtų skausmas, tinimas, nuotaikų kaita).

Džiaukitės šiuo ypatingu laikotarpiu kartu

Mėgaukitės seksu!

Couples feet

Kūdikio planavimas yra jaudinantis ir intymus laikotarpis. Neleiskite, kad sekso planavimas atimtų visą malonumą. Atsipalaiduokite ir džiaukitės intymiomis akimirkomis kartu.

Dažniausi klausimai apie pastojimą

 •  Ar amžius turi įtakos vaisingumui? Taip, jūsų amžius daro įtaką kiaušinėlio kokybei bei ovuliacijų periodui. Moterys yra vaisingiausios nuo 20 iki 30-35 metų. Amžius taip pat daro įtaką vyro spermatozoidų kiekiui ir kokybei.
 •  Kiek laiko užtruks kol aš pastosiu? Maždaug pusei nėštumą planuojančių moterų pavyksta pastoti per 2-3 mėnesius, o 85% moterų pradeda lauktis per pirmuosius metus. Tačiau svarbu nepamiršti, jog kiekviena pora yra skirtinga. Geriausia tiesiog atsipalaiduoti ir nepersistengti, kadangi stresas taip pat turi įtakos poroms, kurios bando susilaukti kūdikio.
 •  Ką dar galiu padaryti, jei nepavyksta pastoti? Jei viską darote teisingai, bet nepastojote per šešis mėnesius, pasitarkite su savo gydytoju.

Daugiau patarimų planuojant pastoti

Dabar, kai žinote kada geriausia mylėtis norint susilaukti kūdikio, peržiūrėkite mūsų mitybos bei gyvenimo būdo skyrius. Juose rasite daug naudingos informacijos apie pasiruošimą sveikam nėštumui.