Planavimas
Nėštumo planavimo atmintinė
Ši paprasta atmintinė padės planuoti nėštumą.
Mityba
Laikykitės sveikos mitybos plano
Gerai subalansuota ir įvairi mityba, kurioje gausu šviežių vaisių ir daržovių, padės jums abiem išlikti sveikiems pradedant kurti šeimą.
Rekomenduojama pradėti vartoti vitaminus nėščiosioms
Pirmosios 3–6 savaitės po pastojimo yra labai svarbios jūsų kūdikio raidai, įskaitant jo gyvybinių organų vystymąsi. Vis dėlto dauguma moterų nežino, kad yra nėščios, kol kūdikis nepradeda augti ir vystytis.
Gali užtrukti, kol jūsų organizme susikaups didesnis maistinių medžiagų kiekis, kurio reikės jums ir jūsų augančiam kūdikiui, be to, sunku garantuoti, kad pakankamai šių medžiagų gausite vien iš maisto. Vitaminų, mineralų ir mikroelementų kompleksas, pavyzdžiui, elevit® Pronatal gali padėti sukaupti būtinų maistinių medžiagų atsargas ir padėti tenkinti tiek mamos, tiek kūdikio poreikius. Svarbu pradėti vartoti vitaminų, mineralų ir mikroelementų kompleksą, pavyzdžiui, elevit® Pronatal ne mažiau kaip 1 mėnuo iki imantis bandymų pastoti.
Vyrai taip pat gali nuveikti kai ką teigiamo, kad padėtų savo partnerei pastoti, pasirinkdami sveikesnį gyvenimo būdą ir ypač pasirūpindami spermatozoidų kokybe.
Gyvenimo būdas
Amžius ir vaisingumas
Su amžiumi ir moterų, ir vyrų vaisingumas mažėja. Jei galite rinktis, kada susilaukti kūdikio, planuodama pastoti atsižvelkite į savo ir partnerio amžių. Galite tai aptarti su sveikatos priežiūros specialistu.
Kontroliuokite savo svorį
Tinkamas kūno svoris labai svarbus jums abiem, nes per didelė ar per maža kūno masė gali turėti įtakos galimybei pastoti. Kūno masės indeksas (KMI) turėtų būti nuo 18,5 iki 24,99. Jei jo neatitinkate, gydytojas gali pasiūlyti geriausią būdą pasiekti tinkamą svorį planuojant nėštumą.
Meskite rūkyti ir venkite alkoholio
Saugiausia – visiškai vengti alkoholio ir rūkymo, kol mėginate pastoti, nėštumo metu ir žindant.
Kol bandoma pastoti, vyrams rekomenduojama vengti rūkymo ir besaikio alkoholio vartojimo, kad būtų skatinama ir palaikoma sveikos spermos gamyba.
Sumažinkite kofeino vartojimą
Apribokite kofeino suvartojimą iki 200 mg per dieną (maždaug 2 puodelių espreso). Atminkite, kad kofeino yra ir šokolade, arbatoje, kai kuriuose gaiviuosiuose ir energiniuose gėrimuose.
Sumažinkite stresą
Stresas gali turėti įtakos jūsų santykiams ir sumažinti lytinį potraukį. Jei reikia atsipalaiduoti, išbandykite streso valdymo metodus, tokius kaip joga ir meditacija.
Stebėkite savo ovuliaciją
Žinant, kada vyks ovuliacija, bus lengviau nustatyti tinkamiausią laiką kūdikiui pradėti. Naudokite ovuliacijos skaičiuoklę arba vaistinėje įsigykite ovuliacijos testą, kuris padės nustatyti vaisingą laikotarpį ir padidins jūsų galimybes pastoti. Jei naudojate kontraceptines priemones, pavyzdžiui, implantus, tabletes ar injekcijas, gali praeiti šiek tiek laiko, kol sugrįš jūsų vaisingumas. Kaip nutraukti kontracepciją, pasitarkite su gydytoju.
Išsiugdykite įprotį mankštintis
Aktyvus gyvenimo būdas ir reguliari vidutinio intensyvumo mankšta padės jums abiem sėkmingai kurti šeimą. Kodėl nepasimankštinus kartu!
Svarbios apžiūros
Apsilankykite pas gydytoją
Apie bandymą pastoti pravartu pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu. Jis gali patarti tokiais svarbiais klausimais kaip patikros, kurių gali prireikti, dabar vartojami vaistai, ir skiepai, kurie rekomenduojami planuojant nėštumą. Sveikatos priežiūros specialistas taip pat gali atkreipti dėmesį į svarbią informaciją jūsų medicinos istorijoje. Jei taikote kontracepciją, prieš ją nutraukdama pasitarkite su gydytoju.
Tai gera proga ir jūsų partneriui pasikalbėti su savo gydytoju ir gauti patarimų, ką jis gali padaryti, kad prisidėtų prie planuojamo nėštumo sėkmės.
Apsilankykite pas odontologą
Prieš bandydama pastoti apsilankykite pas odontologą, kad įsitikintumėte, jog jūsų burnos sveikatos būklė yra gera, ir atliktumėte visas reikiamas gydymo procedūras.
Pasitikrinkite motinystės atostogų sąlygas
Pravartu suprasti savo teises į motinystės ir tėvystės atostogas darbe ir išsiaiškinti, kokią atsakomybę turite darbdaviui.
Pasidomėkite valstybės išmokomis
Valstybė teikia finansinę pagalbą, į kurią galima pretenduoti. Pasitikrinkite, ar turite teisę gauti išmokas.
Ir galiausiai...
Sėkmės planuojant nėštumą! Nepamirškite atsipalaiduoti ir kartu gerai leisti laiką. Tai jaudinantis metas – jūsų laukia nuostabi kelionė.