Planavimas

Nėštumo planavimo atmintinė

Kava ir užrašinė

Ši paprasta atmintinė padės planuoti nėštumą.

Mityba

Laikykitės sveikos mitybos plano

Gerai subalansuota ir įvairi mityba, kurioje gausu šviežių vaisių ir daržovių, padės jums abiem išlikti sveikiems pradedant kurti šeimą.

 

Rekomenduojama pradėti vartoti vitaminus nėščiosioms

Pirmosios 3–6 savaitės po pastojimo yra labai svarbios jūsų kūdikio raidai, įskaitant jo gyvybinių organų vystymąsi. Vis dėlto dauguma moterų nežino, kad yra nėščios, kol kūdikis nepradeda augti ir vystytis.

Gali užtrukti, kol jūsų organizme susikaups didesnis maistinių medžiagų kiekis, kurio reikės jums ir jūsų augančiam kūdikiui, be to, sunku garantuoti, kad pakankamai šių medžiagų gausite vien iš maisto. Vitaminų, mineralų ir mikroelementų kompleksas, pavyzdžiui, elevit® Pronatal gali padėti sukaupti būtinų maistinių medžiagų atsargas ir padėti tenkinti tiek mamos, tiek kūdikio poreikius. Svarbu pradėti vartoti vitaminų, mineralų ir mikroelementų kompleksą, pavyzdžiui, elevit® Pronatal ne mažiau kaip 1 mėnuo iki imantis bandymų pastoti.

Vyrai taip pat gali nuveikti kai ką teigiamo, kad padėtų savo partnerei pastoti, pasirinkdami sveikesnį gyvenimo būdą ir ypač pasirūpindami spermatozoidų kokybe.

 

Gyvenimo būdas

Amžius ir vaisingumas

Su amžiumi ir moterų, ir vyrų vaisingumas mažėja. Jei galite rinktis, kada susilaukti kūdikio, planuodama pastoti atsižvelkite į savo ir partnerio amžių. Galite tai aptarti su sveikatos priežiūros specialistu.

 

Kontroliuokite savo svorį

Tinkamas kūno svoris labai svarbus jums abiem, nes per didelė ar per maža kūno masė gali turėti įtakos galimybei pastoti. Kūno masės indeksas (KMI) turėtų būti nuo 18,5 iki 24,99. Jei jo neatitinkate, gydytojas gali pasiūlyti geriausią būdą pasiekti tinkamą svorį planuojant nėštumą.

 

Meskite rūkyti ir venkite alkoholio

Saugiausia – visiškai vengti alkoholio ir rūkymo, kol mėginate pastoti, nėštumo metu ir žindant.

Kol bandoma pastoti, vyrams rekomenduojama vengti rūkymo ir besaikio alkoholio vartojimo, kad būtų skatinama ir palaikoma sveikos spermos gamyba.

 

Sumažinkite kofeino vartojimą

Apribokite kofeino suvartojimą iki 200 mg per dieną (maždaug 2 puodelių espreso). Atminkite, kad kofeino yra ir šokolade, arbatoje, kai kuriuose gaiviuosiuose ir energiniuose gėrimuose.

 

Sumažinkite stresą

Stresas gali turėti įtakos jūsų santykiams ir sumažinti lytinį potraukį. Jei reikia atsipalaiduoti, išbandykite streso valdymo metodus, tokius kaip joga ir meditacija.

 

Stebėkite savo ovuliaciją

Žinant, kada vyks ovuliacija, bus lengviau nustatyti tinkamiausią laiką kūdikiui pradėti. Naudokite ovuliacijos skaičiuoklę arba vaistinėje įsigykite ovuliacijos testą, kuris padės nustatyti vaisingą laikotarpį ir padidins jūsų galimybes pastoti. Jei naudojate kontraceptines priemones, pavyzdžiui, implantus, tabletes ar injekcijas, gali praeiti šiek tiek laiko, kol sugrįš jūsų vaisingumas. Kaip nutraukti kontracepciją, pasitarkite su gydytoju.

 

Išsiugdykite įprotį mankštintis

Aktyvus gyvenimo būdas ir reguliari vidutinio intensyvumo mankšta padės jums abiem sėkmingai kurti šeimą. Kodėl nepasimankštinus kartu!

 

Svarbios apžiūros

Apsilankykite pas gydytoją

Apie bandymą pastoti pravartu pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu. Jis gali patarti tokiais svarbiais klausimais kaip patikros, kurių gali prireikti, dabar vartojami vaistai, ir skiepai, kurie rekomenduojami planuojant nėštumą. Sveikatos priežiūros specialistas taip pat gali atkreipti dėmesį į svarbią informaciją jūsų medicinos istorijoje. Jei taikote kontracepciją, prieš ją nutraukdama pasitarkite su gydytoju.

Tai gera proga ir jūsų partneriui pasikalbėti su savo gydytoju ir gauti patarimų, ką jis gali padaryti, kad prisidėtų prie planuojamo nėštumo sėkmės.

 

Apsilankykite pas odontologą

Prieš bandydama pastoti apsilankykite pas odontologą, kad įsitikintumėte, jog jūsų burnos sveikatos būklė yra gera, ir atliktumėte visas reikiamas gydymo procedūras.

 

Pasitikrinkite motinystės atostogų sąlygas

Pravartu suprasti savo teises į motinystės ir tėvystės atostogas darbe ir išsiaiškinti, kokią atsakomybę turite darbdaviui.

 

Pasidomėkite valstybės išmokomis

Valstybė teikia finansinę pagalbą, į kurią galima pretenduoti. Pasitikrinkite, ar turite teisę gauti išmokas.

 

Ir galiausiai...

Sėkmės planuojant nėštumą! Nepamirškite atsipalaiduoti ir kartu gerai leisti laiką. Tai jaudinantis metas – jūsų laukia nuostabi kelionė.

 

 

elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.