Mama ir kūdikis
Mamos atmintinė
Štai paprasta atmintinė, padėsianti orientuotis pirmaisiais motinystės mėnesiais
Užregistruokite kūdikio gimimą
Turite užregistruoti savo kūdikio gimimą per 3 mėnesius nuo gimimo.
Rekomenduojama vartoti multivitaminų kompleksą žindyvėms
Jei maitinate krūtimi, gali prireikti pagalbos, kad gautumėte pakankamai svarbių maistinių medžiagų ir sau, ir kūdikiui. Multivitaminų kompleksas elevit® Breastfeeding skirtas žindančioms moterims.
Praneškite apie kūdikio gimimą
Praneškite apie naują šeimos narį atvirukais ar elektroniniais laiškais draugams ir giminaičiams!
Pasidomėkite valstybės išmokomis
Valstybė teikia finansinę pagalbą, į kurią galima pretenduoti. Patikrinkite, ar turite teisę gauti išmokas.
Užsiregistruokite į sveikatos patikrą po gimdymo
Užsiregistruokite pas gydytoją praėjus apytikriai 6 savaitėms po gimdymo, kad įsitikintumėte, jog viskas grįžta į normalias vėžes. Tai gera proga pasikalbėti apie savo jausmus ir visas problemas, su kuriomis susiduriate.
Užregistruokite kūdikį į medicinines apžiūras ir skiepyti
Reguliariai atlikti kūdikio medicininę apžiūrą reikia vieną kartą per mėnesį iki 6 mėnesių, 2-3 kartus nuo 7 iki 12 mėn. Pirmaisiais metais kūdikį reikia skiepyti 1 mėnesio, 2 mėnesių, 4 mėnesių, 6 mėnesių ir 12 mėnesių amžiaus.
Peržiūrėkite vaiko priežiūros ir lavinimo galimybes
Pasirūpinkite savo vaikelio priežiūra, jei grįžtate į darbą. Jei svarstote apie privatų vaiko ugdymą, pradėkite ieškoti tinkamų variantų jau dabar.
Darykite gimdyvių mankštą
Po gimdymo reikės tonizuoti dubens dugno ir pilvo raumenis. Kodėl neprisijungus prie kitų gimdyvių mankštos savo ligoninėje ar vietos sporto klube?
Pagalvokite apie kontracepciją
Jei neplanuojate dar vieno nėštumo, pagalvokite apie kontracepciją. Priešingai populiariam įsitikinimui, žindymas nėra patikima kontracepcija. Pasitarkite su gydytoju dėl metodų, kurie neturėtų įtakos jūsų pieno kokybei.
Rūpinkitės savo emocine sveikata
Visai normalu, kad pirmosiomis savaitėmis po gimdymo žongliruodama pagal naujagimio poreikius jausitės šiek tiek prislėgta. Paprastai savijauta palengvėja savaime, tačiau jei praėjus daugiau nei 2 savaitėms po kūdikio gimimo jaučiatės išsekusi ar negyvybinga, pasikalbėkite su akušeriu ar gydytoju.
Žindymas
Susipažinkite su įvairiomis žindymo padėtimis
Žindymas ne visoms sekasi lengvai, todėl pravartu žinoti kelias papildomas padėtis, jei kūdikis atsisako žįsti.
Investuokite į papildomas fizines priemones
Daugelis gimdyvių rekomenduoja žindymo pagalves ar žindymo kėdes. Žindant labai svarbu ir jūsų komfortas, todėl neatmeskite šios rekomendacijos kaip prabangos, jei manote, kad dėl to kūdikio maitinimas bus daug malonesnis.
Rekomenduojama vartoti multivitaminų kompleksą žindyvėms
Sveika mityba svarbi visuomet, o žindymo metu – ypač, nes turite apsirūpinti didesniu kiekiu būtinų maistiniųmedžiagų. elevit® Breastfeeding padės užtikrinti, kad gaunate pakankamai svarbių maistinių medžiagų: vitamino A, DHR (omega 3 riebioji rūgštis), B grupės vitaminų, folio rūgšties, vitaminų C ir D, kalcio, geležies ir cinko.
Įsigykite žindymo drabužių
Ar nusipirksite visą komplektą su žindymo palaidinėmis ir suknelėmis, ar tiesiog investuosite į kelias žindymo liemenėles – priklauso nuo jūsų. Pirmosioms savaitėms, kai dažniausiai būnate vien namuose, galima įsigyti žindymo pižamą.
Įsigykite žindymo antklodę arba muslino skarelę
Jei jums nepriimtina maitinti krūtimi viešumoje ar kitų žmonių akivaizdoje, pasijusti patogiau padės žindymo antklodė ar muslino skarelė. Ne visiems kūdikiams patiks būti uždengtiems, bet verta pabandyti.
Nusipirkite ar pasiskolinkite pientraukį
Motinos pieną galima ištraukti rankomis, tačiau pientraukis tikrai palengvins gyvenimą. Kol nesate įsitikinusi jo patogumu, pradžiai galite pasiskolinti. Nepamirškite įsigyti buteliukų ir sandarių indelių pienui laikyti. Taip pat verta pagalvoti apie motinos pieno laikymo maišelius ir krūtų pagalvėles, padėsiančias suvaldyti protėkį.
Prisikraukite šaldytuvą sveiko maisto
Sveiku maitinimusi ir pakankamais kiekiais tinkamo maisto, kuriame gausu žindymui reikalingų medžiagų, reikia rūpintis iš anksto, todėl stenkitės, kad šaldytuve jo atsargos neišsektų. Jei turėsite šaldytų daržovių, vaisių ir mėsos, visada bus ką valgyti. Daugiau informacijos apie žindymą rasite mūsų mitybos puslapyje.
Parsisiųskite žindymo mobiliąją programėlę
Sunku sekti savo ir kūdikio valgymus ir jų kokybę, kai vyksta tiek naujų dalykų. Žindymo programėlėse yra patogus laikmatis ir kasdienės veiklos žurnalas, kurie puikiai padeda neatsilikti nuo orientyrų.
Susigalvokite pramogų žindant
Neretai vienas maitinimas krūtimi užtrunka iki 45 min. Taip, tai brangus bendrystės laikas, tačiau bus akimirkų, kai jums reikės ko nors, kas nuvaikytų nuobodulį. Atsisiųskite mėgstamų televizijos laidų, įsigykite garsinių knygų arba sukurkite žindymo grojaraštį, kad žindymo laiką galėtumėte praleisti maloniai.
Įstokite į motinystės grupę
Jei motinystė jums – naujovė, svarbu gauti visą įmanomą emocinę ir praktinę pagalbą. Susiraskite mamų grupę „Facebook“, ar tėvų svetainėje ir pradėkite bendrauti su kitomis žindančiomis mamomis ar mamomis, kurios žindė anksčiau. Jei dar nesate pasiruošusi viešoms išvykoms, galite pradėti lankyti tėvų grupes internete.
Sudalyvaukite žindymo kursuose
Jei turite klausimų apie žindymą, žindymo kursai gali suteikti atsakymų ir patarimų, be to, pasitikėjimo. Galite kreiptis į akušerį, naujagimių slaugytoją arba susirasti laktacijos konsultantą, kuris galėtų nusiųsti į artimiausius kursus, arba paieškoti informacijos mamų svetainėse internete.