Nėštumas

Nėščiosios atmintinė

Kava ir užrašinė

Štai paprasta atmintinė, padėsianti nėštumo metu.

1 trimestras: 1–12 savaitės

Apsilankykite pas gydytoją

Kai tik įtarsite, kad esate nėščia, apsilankykite pas gydytoją. Jis galės patvirtinti, kad esate nėščia, nustatyti gimdymo datą ir padėti jums planuoti antenatalinės priežiūros programą.

 

Užsiregistruokite į antenatalines apžiūras

Nėštumo metu jums reikės reguliariai tikrintis sveikatą, kad įsitikintumėte, jog viskas klostosi gerai. Pirmoji jūsų antenatalinė apžiūra turėtų vykti apie 12 nėštumo savaitę.

 

Atlikite ultragarso tyrimą

Nuo maždaug 11 nėštumo savaitės jums bus pasiūlyti kraujo ir ultragarso tyrimai, siekiant patikrinti, kaip vystosi kūdikis. Pirmas ultragarso tyrimas bus atliekamas 11–14 nėštumo savaitėmis.

 

Aptarkite gimdymą ligoninėje arba gimdymo namuose

Aptarkite su gydytoju gimdymo galimybes.

 

Rekomenduojama vartoti multivitaminus nėščiosioms

elevit® Pronatal sudėtyje yra daug folio rūgšties ir geležies. Klinikiniuose tyrimuose įrodyta, kad folio rūgštis mažina nervinio vamzdelio defektų, tokių kaip spina bifida, riziką, geležis padeda išvengti mitybinės geležies trūkumo.

Rekomenduojama kasdien vartoti elevit® Pronatal 1 mėnesį iki planuojamo nėštumo ir nėštumo metu.

 

Kontroliuokite rytinį pykinimą

Jei jums reikia pagalbos siekiant pašalinti rytinio pykinimo simptomus, tokius kaip blogumas ir vėmimas, galite išbandyti kurias nors iš šių įprastų priemonių.

 

Meskite rūkyti

Rekomenduojama mesti rūkyti vos tik įtarus, kad esate nėščia, jei to dar nepadarėte.

 

Sumažinkite alkoholio kiekį

Saugiausia – nėštumo ir žindymo metu nevartoti alkoholio.

 

Valgykite sveikai

Valgykite maistingą, gerai subalansuotą ir įvairų maistą, kuris padės jums ir jūsų kūdikiui išlikti sveikiems. Sužinokite apie maisto produktus, kurių reikia vengti ar apriboti jų vartojimą, gerkite daug vandens.

 

Sumažinkite kofeino vartojimą

Stenkitės per dieną suvartoti mažiau nei 200 mg kofeino. Tai atitinka maždaug 2 puodelius espreso. Atminkite, kad kofeino yra ir šokolade, arbatoje, kai kuriuose gaiviuosiuose ir energiniuose gėrimuose.

 

Reguliariai mankštinkitės

Būkite aktyvi ir kasdien stenkitės skirti 30 minučių vidutinio intensyvumo mankštai, pavyzdžiui, vaikščiojimui ar plaukiojimui.

 

Pasitikrinkite motinystės atostogų sąlygas

Paklauskite darbdavio apie savo teisę į motinystės atostogas.

 

Pasidomėkite valstybės išmokomis

Valstybė teikia finansinę pagalbą, į kurią galima pretenduoti. Patikrinkite, ar turite teisę gauti išmokas.

 

Peržiūrėkite savaitinį nėštumo kalendorių

Kiekvieną savaitę patikrinkite, kaip sekasi jums ir jūsų kūdikiui. Stebėkite nėštumą naudodama elevit® nėštumo kalendorių

 

Jei turite katę, valydama kraiką mūvėkite gumines pirštines arba paprašykite, kad šį darbą už jus atliktų kas nors kitas. Jei sodininkaujate, taip pat mūvėkite pirštines.

2 trimestras: 13–26 savaitės

Užsiregistruokite antrojo trimestro medicininiams tyrimams

Apsilankyti pas gydytoją teks apie 2-3 kartus. Ultragarso tyrimas 18–20 savaitėmis, siekiant patikrinti kūdikio vystymąsi.

 

Įstokite į nėščiųjų grupę

Pasidalykite savo patirtimi ir sulaukite kitų nėščiųjų, gimdysiančių panašiu metu kaip ir jūs, palaikymo.

 

Sudarykite gimdymo planą

Su gydytoju ir partneriu aptarkite savo pageidavimus dėl gimdymo ir sudarykite gimdymo planą. Jis gali būti kokio norite detalumo – jei pageidaujate gimdydama klausyti Mocarto, užsirašykite!

 

Užsiregistruokite į antenatalinius kursus

Šiuose naudinguose kursuose jums išaiškins, ko tikėtis gimdymo metu, supažindins su skausmo malšinimo priemonėmis, pasiūlys nėštumo pratimų ir pateiks pagrindinių vaikų priežiūros patarimų, pavyzdžiui, apie maitinimą ir nuraminimą. Taip pat turėsite galimybę užduoti klausimų, aptarti savo jausmus ir susitikti su būsimais tėvais, gyvenančiais netoliese.

 

Sužinokite viską apie žindymą

Kūdikio žindymas labai naudingas jūsų abiejų sveikatai. Jei planuojate žindyti, akušeris patars, kaip tai daryti.

 

Treniruokite dubens dugną

Dubens dugno raumenys nėštumo ir gimdymo metu gali susilpnėti, o dėl to gali atsirasti šlapimo nelaikymas. Paprasti pratimai padės sustiprinti raumenis.

 

Pagalvokite apie vaiko priežiūros galimybes

Jei planuojate grįžti į darbą gimus kūdikiui, pasidomėkite vaiko priežiūros galimybėmis savo gyvenamojoje vietovėje.

 

Įsigykite nėščiosios drabužių

Tikriausiai pastebėjote, kad jūsų drabužiai tampa ankšti – metas ieškoti nėščiosios drabužių! Taip pat prireiks nėščiosios liemenėles.

 

3 trimestras: nuo 27 savaitės iki gimimo

Nusipirkite ar pasiskolinkite būtiniausią įrangą kūdikiui

Jums reikės ne tik kūdikio baldų, bet ir vežimėlio, vaikiškų drabužėlių, vystyklų ir kitų būtiniausių reikmenų. Yra daug galimybių įsigyti naujų, o gal pasiskolinti iš draugų ar giminaičių, kurių vaikai jau vyresni.

 

Nusipirkite dar vieną nėščiosios liemenėlę

Nuo pirmos specialios liemenėlės įsigijimo jūsų krūtys padidės, todėl maždaug 28-ą savaitę reikės įsigyti didesnę.

 

Automobilyje įtaisykite kūdikio kėdutę

Vaikai iki tam tikro amžiaus automobiliu turi būti vežami atitinkamų institucijų patvirtintoje tinkamai įrengtoje, į galą atsuktoje kėdutėje. Kėdutės reikės parsivežant naujagimį iš ligoninės, todėl ji turi būti įtaisyta anksčiau.

 

Susidėkite daiktus, kuriuos reikės pasiimti į ligoninę

Vykti į ligoninę gali tekti skubiai, tad susikraukite ligoninės lagaminą iš anksto. Nepamirškite, kad reikia pasiimti ir daiktų kūdikiui.

 

Paruoškite kūdikio kambarį

Sutvarkykite kūdikio kambarį, kad jis būtų paruoštas, kai grįšite iš ligoninės.

elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.