Nėštumas

Rytinis pykinimas

Ranka, laikanti puodelį arbatos

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kas sukelia rytinį pykinimą?

Ką daryti, kad sustabdyčiau rytinį pykinimą?

Ar galiu gerti vaistus nuo rytinio pykinimo?

Nesąžininga, kad tuo metu, kai esate tokia laiminga (juk esate nėščia), dažnai užklumpa blogos savijautos epizodai. Rytinis pykinimas kamuoja iki 80 proc. nėščiųjų ir, nepaisant pavadinimo, gali užklupti bet kuriuo paros metu.

Sužinokite daugiau:

  Nėra įrodyta, kodėl kai kurios nėščios moterys jaučiasi blogai ir jas pykina, ypač pirmąjį trimestrą. Tačiau įprastai manoma, kad taip yra dėl padidėjusio hormonų kiekio, kuris taip pat gali sukelti nuovargio jausmą.

  Daugelis porų džiugias naujienas pasilaiko sau, kol po 12 savaitės ultragarso tyrimo sužino, kad kūdikis vystosi sveikai. Todėl gali erzinti tai, kad negalite žmonėms pasakyti priežasties, dėl kurios jaučiatės blogai, jus pykina ar tiesiog esate labai pavargusi.

  Daugumai moterų vėlesniame nėštumo laikotarpyje simptomai palengvėja. Retais atvejais simptomai būna labai sunkūs ir juos reikia gydyti vaistais arba guldyti moterį į ligoninę. Pasikalbėkite su gydytoju apie rūpimus klausimus.

  Simptomus galite sumažinti šiais metodais:

  Valgykite dažnai ir mažais kiekiais. Daugelis moterų nurodo, kad suvalgius nedidelį kiekį sausų maisto produktų, pvz., skrebučių ar traškučių, pykinimas palengvėja. Jei simptomai ryte stipresni, prie lovos laikykite keletą krekerių ir visą dieną po ranka turėkite užkandžių.

  Venkite kai kurių maisto produktų. Gali atrodyti elementaru, bet riebaus, sunkiai virškinamo maisto vengimas išties gali padėti sumažinti pykinimo jausmą ar vėmimo protrūkius.

  Gerkite daug vandens. Jei vemiate, svarbu atkurti vandens balansą. Visada turėkite po ranka vandens buteliuką.

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.