Mama ir kūdikis

Žindymo patarimai

Moteris, žindanti mažytį naujagimį

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kokie yra žindymo privalumai?

Kokie maisto papildai rekomeduojami žindymo laikotarpiu?

Kokių medžiagų yra motinos piene?

Moterims, kurios gali žindyti ir nusprendžia tai daryti, kūdikio auginimas gali suteikti daugybę nuostabių akimirkų. Vis dėlto iš pradžių per daug nesitikėkite nei iš savęs, nei iš naujagimio. Žindymas yra įgūdis, kurio išmoksite ir kurį lavinsite kartu su naujagimiu. Jums gali prireikti net specialisto teikiamų žindymo pamokų.

Sužinokite daugiau:

  Motinos pienas – geriausias kūdikio mitybos šaltinis, be to, žindymas teikia emocinę ir fizinę naudą jums abiem.

  Pirmuosius kelis gyvenimo mėnesius jūsų kūdikis gali išgyventi ir klestėti misdamas vien motinos pienu


  Praktiniu požiūriu motinos piene yra puikus kūdikiui augti reikalingų maisto medžiagų mišinys, padedantis apsisaugoti nuo infekcijų ir alergijos. Pirmuosius kelis gyvenimo mėnesius jūsų kūdikis gali išgyventi ir klestėti misdamas vien motinos pienu. Tai nuostabu!

  Be to, ryšys su kūdikiu žindant daugeliui moterų kelia džiaugsmą. Kai išmokstate žindyti, žindymas gali tapti viena maloniausių dienos akimirkų. 

  Kas dar? Žindant išsiskiria hormonas, kuris skatina gimdą susitraukti iki ankstesnės apimties. Be to, žindymas degina kalorijas, todėl nė nepastebėsite, kad jau galite mūvėti mėgstamus džinsus. 

  Negimstame mokėdami daryti viską. Kaip ir važiuoti dviračiu, žindyti reikia išmokti ir daugeliui gimdyvių prireikia pagalbos. Nebijokite kreiptis į akušerį, slaugytoją ar gydytoją. 

  Motinos pieną paprastai sudaro 87 proc. vandens, 4 proc. riebalų, 1 proc. baltymų ir 7 proc. laktozės. 

  Motinos pienas laikui bėgant prisitaiko ir prie kintančių vaiko poreikių. Pavyzdžiui, pirmosiomis dienomis po gimdymo gaminamas vadinamasis priešpienis (kolostrumas) – lipnus geltonos spalvos skystis. Priešpienis apsaugo kūdikį nuo infekcijų ir padeda formuotis jo imuninei sistemai. Po kelių dienų jūsų organizmas pradės išskirti motinos pieną, kuris atrodys daug panašesnis į įprastą pieną. 

  elevit® Breastfeeding multivitaminų kompleksas specialiai pritaikytas, kad palaikytų padidėjusius žindančių mamų mitybos poreikius. Jie palaiko energijos balansą, be to, juose yra folio rūgšties (foliatų forma) ir jodo. Sudėtyje taip pat yra šių sveikatą palaikančių elementų:

  • Omega-3 rūgštis (DHR), motinai ją vartojant, yra naudinga normaliam žindomų kūdikių akių ir smegenų vystymuisi.
  • B grupės vitaminai ir geležis
  • Vitaminas D
  • Cinkas ir vitaminas C

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.