Mama ir kūdikis

Tėvų kontrolinis sąrašas

Meškiukas, sėdintis ant vystyklų

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kaip užregistruoti kūdikio gimimą?

Kada reikia skiepyti savo kūdikį?

Ką turiu padaryti aš, kaip mama?

Jūsų kūdikis gimė ir, nors nuolat norisi vien glamonėti, yra keli dalykai, kuriuos reikia nuveikti per pirmąsias kelias dienas ir savaites.

Sužinokite daugiau:

    Užregistruokite kūdikio gimimą.
    Turite užregistruoti savo kūdikio gimimą per 3 mėnesius nuo gimimo.

    Kreipkitės dėl valstybės išmokų. Valstybė teikia finansinę pagalbą, į kurią galima pretenduoti. Pasitikrinkite, ar turite teisę gauti išmokas.

    Užregistruokite kūdikį į sveikatos patikras. Reguliariai atlikti kūdikio medicininę apžiūrą reikia vieną kartą per mėnesį iki 6 mėnesių, 2-3 kartus nuo 7 iki 12 mėn.  Pirmaisiais metais kūdikį reikia skiepyti 1 mėnesio, 2 mėnesių, 4 mėnesių, 6 mėnesių ir 12 mėnesių amžiaus. 

    Mažas kūdikis su baltais šliaužtinukais

    Apžiūra po gimdymo. Užsiregistruokite pas gydytoją praėjus keturioms ar šešioms savaitėms po gimdymo, kad įsitikintumėte, jog viskas grįžta į normalias vėžes. Tai gera proga pasikalbėti apie savo jausmus ir visas problemas, su kuriomis susiduriate.

    Vartokite multivitaminus. Jei maitinate krūtimi, gali prireikti pagalbos, kad gautumėte pakankamai svarbių maistinių medžiagų ir sau, ir kūdikiui. Kai kurių maistinių medžiagų itin sunku gauti vien iš maisto. elevit® Breastfeeding yra multivitaminų ir mineralų kompleksas,  skirtas žindančioms moterims. Jo sudėtyje yra rekomenduojamas kiekis jodo. 

    Ant grindų besimankštinanti motina su kūdikiu berniuku

    Pradėkite daryti gimdyvių mankštą

    Dubens dugno ir pilvo raumenis po gimdymo reikės tonizuoti. Kodėl neprisijungus prie kitų gimdyvių mankštos vietos sporto klube? Tai gali padėti atsigauti po gimdymo, be to, puiki galimybė susipažinti su neseniai pagimdžiusiomis moterimis, kurių kūdikiai – tokio pat amžiaus kaip jūsiškis.

    Pagalvokite apie kontracepciją. Jei neplanuojate dar vieno nėštumo, pagalvokite apie kontracepciją. Priešingai populiariam įsitikinimui, žindymas nėra patikima kontracepcija. Paklauskite gydytojo, koks metodas tinkamiausias jums.

    elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
    Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

    elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.