Nėštumas

Gimdymas ligoninėje ar namuose?

Naujagimio pėdutė

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kur man gimdyti?

Kur gimdyti saugiausia?

Ar Lietuvoje galima gimdyti namuose?

Anksčiau ar vėliau jūs su partneriu turėtumėte pradėti diskutuoti, kur gimdyti. Geriausia apsilankyti ligoninėje ir gimdymo namuose, kad gautumėte pakankamai informacijos. Atminkite, kad galite bet kada apsigalvoti.

Sužinokite daugiau:

  Gimdymo metu jus prižiūrės akušeriai, akušeriai ginekologai, o moderni įranga visuomet bus šalia, jei jums ar kūdikiui prireiktų pagalbos. Apsvarstykite, kurioje ligoninėje ar gimdymo namuose pageidaujate gimdyti. Jei kyla klausimų, pasitarkite su gydytoju.

  Kai kurios moterys nusprendžia gimdyti pažįstamoje ir patogioje savo namų aplinkoje. Tačiau dėl suprantamų priežasčių tokią galimybę turėsite tik tuomet, jei nėštumo eiga buvo sklandi, jei nesilaukiate dvynių ir jei gydytojas mano, kad jūsų nėštumas yra mažos rizikos. 

  Gimdymas namie reikalauja tam tikro jūsų ir partnerio planavimo, o jus turi prižiūrėti akušeris.

  Vienas iš gimdymo namie trūkumų – akušeris turės perkelti jus į ligoninę, jei gimdymas klostysis prastai. Tikėtina, kad gimdant namuose  nėra įmanomas epidurinis skausmo malšinimas.

  Net jei labai aiškiai įsivaizduojate, kur norite gimdyti, gimdymas yra nenuspėjamas ir ne visada viskas vyksta pagal kruopščiai parengtą planą. Pasidomėkite įvairiais variantais ir aptarkite savo galimybes su gydytoju arba akušeriu.

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.