Nėštumas

Kuo jūsų kūdikiui naudingi vitaminai?

Nėščia moteris, rankoje laikanti obuolį

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kodėl reikėtų vartoti vitaminus nėščiosioms?

Kaip apsaugoti savo kūdikį nuo nervų sistemos defektų?

Kurie vitaminai svarbūs mano kūdikiui?

Ar žinote, kad rekomenduojamas kai kurių maisto medžiagų suvartojimo kiekis nėštumo metu padidėja 50 procentų?

Visus tuos papildomus vitaminus ir mineralus organizmui gauti vien iš mitybos gali būti sunku. Todėl rekomenduojama pradėti vartoti multivitaminų preparatą, pavyzdžiui, elevit® Pronatal, likus mėnesiui iki pradedant bandyti pastoti.

Sužinokite daugiau:

    Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu yra nedidelė rizika, kad tinkamai nesusiformuos kūdikio nervinis vamzdelis (kuris vėliau tampa smegenimis ir stuburo smegenimis). Ši rizika didžiausia pirmąjį nėštumo mėnesį, kada dažnai moterys net nenutuokia, kad laukiasi. 
    Nervinio vamzdelio defektai yra smegenų, stuburo ir stuburo smegenų defektai, dažniausiai spina bifida. Nervinio vamzdelio defektų rizika sumažėja, jei tuo metu, kai pastojate, organizme yra pakankamai foliatų.

    • Žalios lapinės daržovės
    • Citrusiniai vaisiai
    • Uogos
    • Bananai
    • Kai kurie grūdai ir duona

    Nėštumo metu foliatų poreikis padidėja, o lengviausias būdas pasirūpinti, kad jų užtektų – vartoti multivitaminų preparatus, pavyzdžiui, elevit® Pronatal,  kuriame yra 800 µg folio rūgšties.

    Geležies poreikis nėštumo metu padidėja dėl padidėjusio kraujo tūrio ir kūdikio bei placentos augimo. Geležis svarbi siekiant išvengti su maistu gaunamos geležies trūkumo ir yra naudinga jūsų kūdikio vystymuisi.

    Geriausias maistinis geležies šaltinis yra raudona mėsa. 

    Produktai, kuriuose taip pat yra geležies:

    • Vištiena
    • Žuvis
    • Žalios lapinės daržovės
    • Ankštiniai
    • Dribsniai su papildais 

    elevit® Pronatal sudėtyje yra 60 mg elementinės geležies.

    elevit® Pronatal sudėtyje yra daug svarbių vitaminų ir mineralų, kurių reikia, kad nėštumo metu galėtumėte patenkinti padidėjusį maisto medžiagų poreikį.
     
    elevit® Pronatal sudėtyje yra daug folio rūgšties ir geležies.

    Kartu su sveika mityba kasdienis elevit® Pronatal vartojimas padės jums ir kūdikiui gauti reikiamą maisto medžiagų kiekį nėštumo metu.

    elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
    Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

    elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.