Nėštumas
Mankšta nėštumo metu
Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:
Ar saugu sportuoti nėštumo metu?
Kokius pratimus daryti nėštumo metu?
Kaip pradėti mankštintis nėštumo metu?
Kiek laiko galiu sportuoti nėštumo metu?
Nepersistenkite. Padarykite pertrauką, jei blogai jaučiatės ar karščiuojate.
Ne, tai nėra stebuklingas vaistas. Paprasta tiesa yra ta, kad 30 minučių vidutinio intensyvumo mankšta daugumą dienų per savaitę, gali padėti pasiekti visus šiuos dalykus. Be to, ji padidins raumenų tonusą ir gimus kūdikiui padės jums susigrąžinti iki nėštumo buvusį svorį.
Sužinokite daugiau:
Gimnastiką, sunkių svorių kilnojimą ir slidinėjimą kurį laiką teks pamiršti, tačiau išlikti aktyviai visą nėštumo laikotarpį yra saugu. Vis dėlto imantis mankštos geriausia pasiklausti gydytojo.
Nepersistenkite, įsiklausykite į savo kūną. Padarykite pertrauką, jei blogai jaučiatės ar karščiuojate. Nieko tokio praleisti dieną ar dvi, jei tiesiog nenorite sportuoti.
Nustokite sportuoti ir pasitarkite su gydytoju, jei mankštos metu ar po jos jaučiate silpnumą ar jaučiatės prastai, kraujuoja iš makšties, išteka skysčių, tampa sunkiau vaikščioti arba jaučiate skausmą ar pilvo spazmus.
Stenkitės atlikti bent 30 minučių mankštą daugumą dienų per savaitę. Gali būti išties lengviau laikytis savo plano, jei nusistatysite režimą. Mankštos bičiulis gali padėti išlaikyti motyvaciją. Arba kodėl gi nepabandžius programėlės savo progresui stebėti.
Plaukimas – puiki mankšta nėštumo metu. Vandenyje jausitės nuostabiai lengvai, nes plūduriavimas pašalins spaudimą nuo pilvo, sąnarių ir stuburo. Daugelyje viešųjų baseinų yra vaikščiojimo takelis, kuris idealiai tinka tam tikslui. Taip pat palanki mažo intensyvumo vandens aerobika.
Pasivaikščiojimas – kitas populiarus pasirinkimo variantas, nes yra patogus, nemokamas ir atpalaiduojantis. Požymis, kad mankštinatės tinkamu ritmu – jei pakanka kvapo pabendrauti su mankštos bičiuliu, bet ne tiek, kad garsiai padainuotumėte mėgstamą dainą.
Kiti variantai – pilatesas ar joga su instruktoriumi. Stenkitės negulėti ant nugaros, nes kūdikio svoris gali sulėtinti kraujo grąžinimą į širdį. Instruktorius padės pritaikyti pratimus nėštumui.
Neleiskite sau nuobodžiauti – skirtingomis dienomis atlikite skirtingus pratimus.
Jei nesate pratusi mankštintis, bet gydytojas leido, pabandykite pradėti nuo mažo intensyvumo vandens mankštos ar vaikščiojimo. Siekite mankštintis 30 minučių per dieną, bet galite šį laikotarpį padalyti į dvi dalis – 15 minučių ryte ir 15 minučių popiet.
Nesimankštinkite per daug. Neturėtumėte labai daug prakaituoti ir ar dusti tiek, kad negalėtumėte normaliai kalbėti.
Nėštumo laikotarpiu dubens dugno raumenys patiria įtampą, todėl svarbu daryti keletą pratimų jiems palaikyti. Paprašykite gydytojo arba kineziterapeuto, kad paaiškintų, ką daryti.