Nėštumas

Stresas nėštumo metu

Nervinga moteris baltais drabužiais

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kodėl moterys nėštumo metu jaučia stresą?

Kokios yra pagrindinės streso nėštumo metu priežastys?

Kaip įveikti stresą nėštumo metu?

Laukimas ir bandymas baigėsi – jūs nėščia. Džiugi naujiena! Tai kodėl vis dar jaučiate stresą?

Sužinokite daugiau:

    Nėštumas kartais gali atrodyti neįveikiama paslaptis. Kamuoja nesibaigiantys klausimai. Ar mano kūdikis sveikas? Ar būsiu gera mama? Ar gimdymas nebus pernelyg skausmingas? Ar mano partneris vis dar manys, kad esu seksuali? Ar mano kūnas kada nors bus toks pat, kaip buvo?

    Kiekviena moteris turi savo nėštumo patirtį ir nė vienos patirtis nėra lygiai tokia pat. Kai pasvarstai, kokią naštą teks nešti – ne tik auginti mažą žmogutį, bet ir prisiimti atsakomybę už daugelį ateinančių jo gyvenimo metų, nesunku suprasti, kodėl užklumpa šioks toks nerimas ir stresas.

    Atminkite, kad dauguma moterų nėštumo metu jaučia tam tikrą stresą ir kad tai normalu.

    Nustačius streso šaltinį, galima spręsti, kaip jį sumažinti. 

    Jei spaudimas darbe darosi per didelis, gal reikėtų atvirai pasikalbėti su viršininku. Jei nerimaujate dėl to, kaip su partneriu susidorosite finansiškai, kai gims kūdikis, galima kreiptis patarimo į specialistus.

    Svarbu atkreipti dėmesį į stresą, jei jis daro įtaką jūsų gyvenimui, apsunkina darbą, miegą ar verčia blogai jaustis.

    Skirtingiems žmonėms tinka skirtingos streso mažinimo strategijos. Labai svarbu rasti savo būdą atsipalaiduoti, ypač kai streso lygis aukštas.

    • Mankšta. Dažnas ar net kasdieninis guvus 30 minučių vaikščiojimas arba plaukimas gali stebuklingai padėti sumažinti stresą.
    Nėščia moteris, užsiimanti joga

     

    • Išsilaisvinimas. Įsisąmoninimo meditacijos programėlė, jogos užsiėmimai ar pasivaikščiojimas gali padėti persiorientuoti ir sumažinti streso simptomus.
    • Bendravimas. Raskite su kuo pasikalbėti – partneriu, draugu, mama ar psichologu. Galimybė išsakyti savo baimes ir nusivylimus gali padėti suprasti, kokie jie įprasti ir išsprendžiami.
    • Negatyvo vengimas. Žmonės mėgsta reikšti savo nuomonę – norite ją girdėti ar ne, o pokalbis apie neigiamus dalykus gali turėti įtakos jūsų streso lygiui. Jei kas nors erzina jus nemaloniomis istorijomis, mandagiai pasitraukite iš pokalbio ir pasišalinkite.
    • Neskubėjimas. Pasivaikščiokite, paskaitykite laikraštį, pažiūrėkite filmą, pasidarykite manikiūrą. Viskas, ką mėgstate daryti viena, padės praskaidrinti mintis ir sutelkti dėmesį į teigiamus dalykus.

    Jei kada nors nėštumo metu imate jausti itin didelį nerimą ar stresą, pasitarkite su gydytoju.

    elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
    Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

    elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.