Nėštumas

Jūsų nėštumo apžiūrų dienoraštis

Patraukli jauna moteris šviesiame kambaryje, laikanti ranką ant pilvo

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kada turėčiau apsilankyti pas gydytoją, kai esu nėščia?

Kada pirmą kartą turėtų būti daromas ultragarsinis vaisiaus tyrimas?

Kokios yra svarbios apžiūros nėštumo metu?

Paimkite dienoraštį arba atverkite kalendorių išmaniajame telefone. Metas fiksuoti kai kurias svarbias apžiūras, kurias reikės atlikti nėštumo metu. Tai padės stebėti jūsų sveikatą ir kūdikio vystymąsi.

Sužinokite daugiau:

    Nėštumą gali prižiūrėti šeimos gydytojas ir/arba akušeris ginekologas. Pirmą kartą apsilankyti pas gydytoją reiktų iki 12 nėštumo savaitės.
    Svarbiausia, kad susiplanuotumėte ir griežtai atvyktumėte į apžiūras, nes tai padės užtikrinti tinkamą jūsų ir kūdikio sveikatos priežiūrą.

    Pirmoji apžiūra? Gydytojas patvirtina nėštumą. Ši apžiūra taip pat gali apimti šiuos dalykus:

    • Kraujo tyrimas
    • Šlapimo tyrimas
    • Kraujospūdžio ir kiti bendrieji sveikatos patikrinimai

    Per šį vizitą galite nustatyti numatomą gimdymo terminą ir su gydytoju aptarti, kaip ir kur norėtumėte susilaukti kūdikio. Gydytojas patars, kaip elgtis toliau.

    Maždaug 6–12 savaičių laikotarpiu turėtumėte atlikti pirmąjį ultragarso tyrimą ir išgirsti kūdikio širdies plakimą. Skenuojant taip pat bus tikrinama, kaip jūsų mažylis vystosi. Kraujo tyrimai ir matavimai, atlikti ultragarso tyrimo metu, parodys, ar nėra įgimtų anomalijų.  

    Gali būti skiriami ir išsamesni genetiniai tyrimai siekiant patikrinti, ar nėra konkrečių įgimtų ir genetinių defektų. Taip pat galima sužinoti kūdikio lytį. Jei norite sužinoti daugiau apie jums priklausančius tyrimus, klauskite gydytojo.

    Nuo 18 iki 20 savaičių jūsų kūdikio lytį galima nustatyti ultragarsu, todėl jei jūs ir partneris norite tai žinoti, būtinai užsiregistruokite tyrimui ir į jį atvykite abu. 

    Kartais tai vadinama morfologiniu skenavimu – per šį ultragarso tyrimą apžiūrimos kūdikio galūnės ir vaisiaus struktūra, patikrinama placentos padėtis ir įvertinamas vandenmaišio skysčio tūris. 

    Kiekvieną mėnesį pasikonsultuokite su gydytoju ar akušeriu, kurie stebės jūsų bendrą sveikatos būklę ir savijautą.

    Gliukozės kiekis kraujyje nėštumo metu padidėja 3–8 procentams moterų. Visą naktį nieko nevalgius, kraujo mėginys imamas prieš išgeriant ir išgėrus daug gliukozės turinčio gėrimo. Numatykite bent dvi valandas praleisti klinikoje, todėl, kad neprailgtų laikas, pasiimkite nešiojamąjį kompiuterį ar knygą.

    Per patį pirmą vizitą bus užregistruotas jūsų kraujo tipas. Jei jūsų Rh neigiamas, o kūdikio – teigiamas, jūsų organizmas gali pradėti gaminti antikūnus, kurie atakuos kūdikio kraujotakos sistemą. Medžiagos, vadinamos anti-D imunoglobulinu, injekcija neleidžia jūsų kūdikiui nukentėti nuo šių antikūnų. Gydytojas informuos, ar jums reikia anti-D injekcijos ir kada ją sušvirkšti.

    Kuo arčiau gimdymo data, tuo dažniau jus norės apžiūrėti akušeris ar gydytojas, o artėjant gimdymo dienai apžiūros turėtų vykti kas dvi ar vieną savaitę.

    Todėl galima ne tik stebėti, kokio dydžio yra kūdikis (tai galima padaryti matuojant atstumą nuo dubens kaulo viršaus iki pilvo viršaus), bet ir atlikti bendrus sveikatos patikrinimus, įskaitant tyrimą ultragarsu.

    Jei susirūpinote savo ar kūdikio sveikata arba šeimoje yra genetinių sutrikimų, pasiteiraukite gydytojo dėl papildomų tyrimų, kurių jums gali prireikti.

    elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
    Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

    elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.