Planavimas

Ar aš pastojau?

Moteris, patenkinta nėštumo testo rezultatu

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kokie yra ankstyvieji nėštumo požymiai?

Ar aš nėščia?

Kaip sužinoti, ar esu nėščia?

Daugelis moterų labai anksti pradeda jausti ir pastebėti ženklus, kad laukiasi. Vis dėlto, nors jaudintis normalu, atminkite, kad vienintelis būdas įsitikinti, jog esate nėščia, yra namų nėštumo testas arba tyrimas, kurį paskiria gydytojas. Jei manote, jog galbūt esate nėščia, atlikite nėštumo testą, kad patvirtintumėte savo įtarimus.

Sužinokite daugiau:

  Nuo pat pastojimo momento jūsų kūnas pradeda keistis. Nors išoriškai – bent jau iš pradžių – šių pokyčių nematyti, skirtumus galite pradėti jausti vos po kelių savaičių. 

  Jei bandote pastoti ir jus pradeda pykinti, tai gali būti ženklas


  Kai kurie galimi požymiai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

  Rytinis pykinimas. Nesureikšminti pykinimo jausmo paprasta – argi praėjusią savaitę darbe nebuvo užsikrėtusiųjų infekcija? Jei bandote pastoti ir jus pradeda pykinti, tai gali būti ženklas, kad esate nėščia. Iki 80 proc. moterų 1-ą nėštumo trimestrą gali patirti rytinį pykinimą, greičiausiai pasireiškiantį dėl padidėjusio nėštumo hormonų kiekio.

  Krūtų pokyčiai. Jei jūsų krūtys staiga ima nebetilpti į marškinius ar bėgiojant ryte jas šiek tiek skauda, galbūt esate nėščia. Krūtų padidėjimas ir jautrumas gali būti ankstyvasis nėštumo požymis. Speneliai taip pat gali tapti didesni, tamsesni ir ryškesni.

  Nuovargio jausmas. Jei užmigote per rytinį susitikimą, galbūt tai – ženklas, jog reikia karjeros pokyčių. Taip pat tai gali reikšti, kad esate nėščia. Didelis progesterono kiekis, jau nekalbant apie tai, kad organizmas dirba viršvalandžius augindamas kūdikį, gali kelti nuovargį.

  Padidėjęs emocingumas. Susigraudinimas, niurzgėjimas ar ūmumas irgi gali būti požymiai, rodantys, kad esate nėščia. Dėl didelio hormonų kiekio nėščios moterys gali tapti emocingesnės nei įprastai. 

  Maisto noras ir nemėgimas. Jei siekiate mėgstamo užkandžio ir pastebite, kad negalite pakęsti jo skonio ar kvapo, galbūt esate nėščia. Daugelis moterų prisipažįsta nėštumo metu geidžiančios maisto, kurio kažkada nemėgo, o anksčiau mėgti skanėstai dabar jas atstumia. 

  Svaigulio jausmas. Net nėštumo pradžioje hormonų pokyčiai gali sukelti galvos svaigimo jausmą. Jei dažnai jaučiate galvos svaigimą, būtinai kreipkitės į gydytoją.

  Nenusivilkite, jei pajutote tam tikrus simptomus, o testo rezultatas neigiamas. Pastoti net vaisingiausioms poroms gali užtrukti iki 12 mėnesių. Jei susirūpinote savo ar partnerio vaisingumu, pasitarkite su gydytoju.

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.