Planavimas

Kontracepcijos nutraukimas

Ranka, laikanti kontraceptines tabletes

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kada nutraukti kontracepciją?

Kiek laiko reikia, kad kontraceptikai pasišalintų iš organizmo?

Kada vėl būsiu vaisinga?

Pasiruošimas pastoti yra jaudinantis žingsnis, o atsisveikinimas su kontraceptikais – svarbi jo dalis. Nesvarbu, ar naudojote prezervatyvus, geriate tabletes, ar jums reikia pašalinti IUS, yra būdų padėti savo organizmui pasiekti tobulą būseną pradėti kūdikį.

Sužinokite daugiau:

  Ar jūs pasiruošusi pastoti? Nutraukite kontracepciją. Kol esate laiminga ir sveika, niekas netrukdo tai padaryti iš karto. Tik nepamirškite, kad kiekviena moteris yra skirtinga. Priklausomai nuo kontracepcijos būdo ir organizmo ypatybių, tai gali užtrukti.

  Prezervatyvai. Prezervatyvai neturi įtakos ovuliacijai, todėl tereikia nustoti juos naudoti. Bet... gal neišmeskite jų. Jei galiojimo terminas baigiasi tik po kelerių metų, jų gali prireikti gimus kūdikiui.

  Kontraceptinės tabletės. Nors kiekviena moteris yra skirtinga, gali būti, kad menstruacijų ciklas normalizuosis liovusis vartoti tabletes per 4–8 savaites ar net greičiau. Aptarkite rūpimus klausimus su gydytoju.

  IUS (intrauterinė sistema). Nėra nieko, kas trukdytų pastoti, kai tik pašalinama IUS. Tai, kad naudojote intrauterinę sistemą, neturėtų turėti įtakos jūsų vaisingumui. Kai sistema pašalinta, pasitarkite su gydytoju papildomai. 

  Nėra griežtų ir trumpų taisyklių, kada, nustojus naudoti kontracepcijos priemones, reikėtų pradėti bandyti pastoti. Vienos moterys nori iš karto imtis veiksmų, kitos – palaukti, kol pamatys požymius, rodančius, kad vyksta ovuliacija.
  Sulaukusi pirmųjų menstruacijų, galite naudoti specialias ovuliacijos stebėjimo programėles ir sekti laiką, kada tikimybė pastoti yra didžiausia.

  Jei tai pirmas kartas, kai bandote pastoti, atsisveikinus su kontracepcija seksas gali būti dar malonesnis ir gal kiek įdomesnis. Jei naudojote kontraceptines tabletes arba IUS, nusistovėjus hormonų pusiausvyrai jūsų organizmas gali patirti tam tikrų pokyčių. Tačiau tai neturėtų turėti įtakos sekso pojūčiams. Jei jaučiate diskomfortą, pasitarkite su gydytoju. 

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.