Planavimas

Pasiruošimas nėštumui

Moteris, valganti pusryčius

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kodėl prieš pastojant reikėtų apsilankyti pas gydytoją?

Ar prieš pastojant reikia vartoti multivitaminų preparatus nėščiosioms?

Kiek reikėtų mankštintis?

Kokių maisto produktų reikėtų vengti?

Pasiruošimas kurti ar didinti šeimą – puiki galimybė jums ir partneriui pagalvoti apie savo sveikatą ir gerovę. Viskas gali būti labai paprasta.
Tiesiog stenkitės valgyti protingai, vartokite multivitaminų preparatus nėščiosioms, išlikite saikingai aktyvi, venkite tabako ir užsiregistruokite pas gydytoją išankstinei konsultacijai.

Sužinokite daugiau:

  Pasikalbėjusi su gydytoju apie norą pastoti, būsite pasiruošusi sveikesniam nėštumui. 

  Gydytojas jus apžiūrės, rekomenduos reikiamus skiepus, aptarsite sveikos mitybos ir aktyvumo naudą.

  Gydytojas ar vaistininkas taip pat gali paaiškinti nėštumui skirtų multivitaminų, tokių kaip elevit® Pronatal, reikšmę. 
   

  Prasta mityba gali sumažinti tikimybę pastoti. Venkite perdirbtos mėsos, saldžių gėrimų ir transriebalų, kurių yra traškučiuose, taip pat spragėsių, kepamų mikrobangų krosnelėje, šaldytos picos ir greito maisto. 

  Galbūt tai jau žinote, bet stengiantis pastoti geriausia sumažinti alkoholio kiekį ir vengti rekreacinių narkotikų bei rūkymo. Mityba, kurioje gausu neperdirbtų maisto produktų, tokių kaip daržovės, vaisiai, liesi baltymai ir pieno produktai, padės padidinti pastojimo galimybę. Spustelėkite nuorodas, kad sužinotumėte daugiau apie tai, ką valgyti ir ko vengti prieš pastojant ir nėštumo metu
   

  Suvartoti su maistu pakankamai foliatų ir kitų maistinių medžiagų, kurios yra gyvybiškai svarbios kūdikio vystymuisi pirmosiomis nėštumo savaitėmis, yra sunku. Kaip ir dauguma moterų, šiuo svarbiu laikotarpiu jūs galite net nežinoti, kad esate nėščia, todėl rekomenduojama pradėti vartoti vitaminų, mineralų ir mikrolementų preparatą nėščiosioms elevit® Prontal vieną mėnesį iki pastojimo.

  Pasitarkite su gydytoju, jei jūs ar jūsų partneris rūkote arba sergate cukriniu diabetu, širdies ligomis, epilepsija ar turite padidėjusį kraujospūdį.

  Labai svarbu paprašyti gydytojo peržiūrėti visus jūsų vartojamus receptinius ir nereceptinius vaistus, vitaminus, maisto papildus, homeopatinius ir vaistažolių preparatus.

  Tikimybė pastoti sumažėja, jei sveriate per daug ar per mažai. 

  Stenkitės atlikti bent 30 minučių vidutinio intensyvumo mankštą daugumą dienų per savaitę. Tačiau nepersistenkite. Per didelis fizinis krūvis gali paveikti hormonų pusiausvyrą, o dėl to gali būti sunku pastoti.

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.