Planavimas

Ką gali nuveikti tėtis?

Sportiškas vyras, bėgantis laiptais mieste

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kaip tėtis gali pagerinti spermos kokybę?

Ar vyras turėtų prieš moteriai pastojant vartoti maisto papildus?

Ką daryti, jei tėtis rūko?

Kokių maisto produktų kūdikio norintys vyrai turėtų vengti?

Sveikas, būsimas tėti! Niekas nenori sugadinti vaikelio planavimo smagumo, bet yra keli dalykai, kuriuos reikia prisiminti prieš paleidžiant į darbą savo mažuosius plaukikus. 

Antsvorio turinčių ar nutukusių vyrų organizmas gali gaminti mažiau spermatozoidų, be to, jų spermatozoidai gali būti prasti plaukikai


Ar žinote, kad spermos kokybė pagerės, jei tinkamai maitinsitės, be to tinkama jūsų fizinė būklė gali padėti mažiesiems plaukikams pasiekti tikslą? Atminkite, kad pastojimas yra komandinis darbas, todėl įsitraukite jau dabar.

Sužinokite daugiau:

  Tyrimai parodė, kad spermos kokybė tampa geriausia tam tikrus maisto produktus valgant, o kai kurių vengiant. Taigi, stenkitės, kad jūsų mitybą sudarytų daugiau jūros gėrybių, paukštienos, riešutų, neskaldytų grūdų, vaisių ir daržovių. Venkite maisto produktų, kuriuose gausu sočiųjų riebalų ar transriebalų. Laimei, patarimai partnerei panašūs, todėl mitybą galite planuoti kartu.

  Kartu maistą gaminanti pora

  Austrėse gausu cinko, kuris padeda ejakuliacijai ir turi vaisingumą skatinančių savybių. Nebūtina sekti legendinio meilužio Džakomo Kazanovos pavyzdžiu ir per dieną suvalgyti 50 austrių. Vienoje austrėje yra apie 15 mg cinko, o tai yra kasdienė dozė, kurios reikia vyrams.

  Žalialapėse daržovėse, riešutuose, neskaldytuose grūduose ir vaisiuose gausu antioksidantų, kurie, kaip žinoma, naudingi vaisingumui. Juodasis šokoladas ir saikingas raudonojo vyno kiekis yra malonus būdas padėti sumažinti laisvųjų radikalų skaičių.

  Ne visi nori kasdien valgyti austres, todėl galite ieškoti maisto papildo, specialiai sukurto vyrams, kurie planuoja kūdikį. 

  Antsvorio turinčių ar nutukusių vyrų organizmas gali gaminti mažiau spermatozoidų, be to, jų spermatozoidai gali būti prasti plaukikai ir sunkiau pasiekti tikslą. Norėdami patikrinti, kokie yra jūsų reikalai, galite naudoti KMI skaičiuoklę. Jei jaučiate, kad turėtumėt numesti svorio, pasitarkite su gydytoju.

  Pasitarkite su šeimos gydytoju dėl tyrimų, jei yra tikimybė, kad gali prireikti gydymo, nes negydomos infekcijos gali sukelti nevaisingumą.

  Tikriausiai ir taip žinote, kad rūkymas kenkia jūsų sveikatai. Rūkymas taip pat gali sumažinti spermatozoidų skaičių ir susilpninti erekciją. Yra gydymo būdų, kurie padeda mesti rūkyti, todėl jei reikia pagalbos, pasitarkite su šeimos gydytoju.

  Didelis alkoholio vartojimas taip pat griežtai nepatartinas. Dėl to gali sumažėti testosterono gamyba, atsirasti impotencija ir sumažėti spermatozoidų gamyba. Pagalvokite ir apie partnerę – jai taip pat bus patarta visiškai vengti alkoholio, nes ji vargu ar žinos, kad laukiasi, kol vaisiui sukaks kelios savaitės.

  Jeigu vartojate kokius nors vaistus, turite pasitarti su gydytoju arba vaistininku, nes vartojami preparatai gali prisidėti prie vaisingumo problemų. Taip pat pasistenkite vengti įvairių toksinų, kurie gali turėti įtakos spermos kiekiui ir kokybei, poveikio. Jei dirbate su nuodingomis medžiagomis, naudokite apsaugos priemones.

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.