Planavimas

Kodėl reikėtų vartoti vitaminus nėščiosioms?

Jauna moteris, rankoje laikanti tabletę

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kodėl mano kūdikiui reikia foliatų ar folio rūgšties?

Kokius vitaminų preparatus vartoti prieš pastojant?

Kaip gauti pakankamai maistinių medžiagų savo kūdikiui?

Kokius multivitaminus nėščiosioms vartoti?

Ar žinote, jog kūdikio vystimuisi pirmosiomis savaitėmis po pastojimo, nors galbūt dar net nenutuokiate apie nėštumą, yra svarbu, kad jūsų organizme būtų sukauptos pakankamos foliatų atsargos. Tai viena iš priežasčių, kodėl rekomenduojama pradėti vartoti vitaminus nėščiosioms likus mažiausiai mėnesiui iki bandymų pastoti pradžios. Kita priežastis yra ta, kad vitaminų preparatai padeda jus aprūpinti maistinėmis medžiagomis ir antioksidantais, kurie palaiko padidėjusį šių medžiagų poreikį nėštumo metu.

Sužinokite daugiau:

  elevit® Pronatal yra specialus vitaminų, mineralų ir mikroelementų kompleksas nėščiosioms, sukurtas siekiant padėti tenkinti padidėjusius mitybos poreikius, planuojant nėštumą ir nėštumo metu. elevit® Pronatal sudėtyje yra 800 µg folio rūgšties, 4 µg cianokobalamino (B12) ir 60 mg elementinės geležies. 

  Net ir turint geriausių ketinimų, vien mityba gali būti sudėtinga gauti pakankamai būtinų vitaminų ir mineralų. Pavyzdžiui, jūsų kūdikiui folio rūgšties prireiks jau netrukus po to, kai pastosite. O norint šios medžiagos gauti iš maisto šaltinių reikėtų suvalgyti nemažą kiekį virtų špinatų.

  elevit® Pronatal  sudėtyje yra 800 µg folio rūgšties, skirtos padidėjusiems mitybos poreikiams tenkinti planuojant  nėštumą ir nėštumo metu.

  Foliatas, maistinė folio rūgšties forma, atlieka labai svarbų vaidmenį vystantis dar negimusio kūdikio centrinei nervų sistemai. 

  Svarbu turėti pakankamas foliatų atsargas, kol dar net nenutuokiate, kad esate nėščia


  Pirmosiomis nėštumo savaitėmis, prieš daugeliui moterų sužinant, kad laukiasi, kūdikiui susiformuoja nervinis vamzdelis, iš kurio vėliau išsivysto galvos ir stuburo smegenys. Tuo metu jūsų organizme turi būti pakankamai foliatų, kurie sumažintų nervinio vamzdelio defektų atsiradimo riziką ir padėtų vystytis kūdikio centrinei nervų sistemai.

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.