Planavimas

Seksas ir pastojimas

Pora lovoje

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kaip dažnai turėčiau mylėtis, kad pastočiau?

Kada turėčiau mylėtis, kad pastočiau?

Ar norėdama pastoti turėčiau mylėtis kasdien?

Apsisprendimas susilaukti kūdikio yra vienas etapas, o bandymas pastoti – jau kitas. Taigi, kada tinkamas metas mylėtis? Ir kaip dažnai tai daryti?

Sužinokite daugiau:

  Galbūt nustebsite, bet kiekvieną mėnesį tėra gana trumpas laiko tarpas, kai galima pastoti. Norint pastoti labai svarbu mylėtis iki ovuliacijos ir jos metu. 

  Ovuliacija įprastai vyksta ciklo viduryje. Apskaičiavusi savo vaisingumo laiką galite padidinti tikimybę pastoti.

  Taip pat galite naudoti vaistinėse parduodamus ovuliacijos testus, kurie padeda nustatyti ovuliaciją ir vaisingas dienas.

  Nors planuoti mylėjimosi laiką nėra romantiška, tačiau svarbu pasikalbėti su partneriu apie tai, kada jums vyks ovuliacija. Tuomet galėsite planuoti darbo keliones ar pasilinksminimus, kurie gali sutrikdyti jūsų galimybę mylėtis.

  Galbūt nustebsite, bet kiekvieną mėnesį tėra gana trumpas laiko tarpas, kai galima pastoti


  Jei esate užsiėmusi, įsirašykite šį laikotarpį į dienotvarkę – visada galite naudoti kodinį žodį, jei žodis MYLĖTIS pernelyg atviras.

  Tai gali būti pirmas kartas, kai mylitės ne dėl malonumo, bet nereiškia, jog neturėtumėte tuo mėgautis.

  Daugelis porų mano, kad pareiga pastoti gali sumažinti intymumą. Tačiau, nebūtinai. Nusistatykite kelias pagrindines taisykles, kad galėtumėte mėgautis procesu.

  Štai keli patarimai:

  • Skirkite tam laiko: seksas per mėgstamos televizijos laidos reklaminę pertrauką gali nesukurti tinkamos nuotaikos. Pasirinkite dienos laiką, kada galite atsipalaiduoti.
  • Suplanuokite pasimatymo vakarą: romantika visuomet svarbi, tad pasigaminkite skanią vakarienę, pasipuoškite, uždekite keletą žvakių.
  • Nieko nedarykite per prievartą: jei vienas iš jūsų serga ar tiesiog buvo prasta diena – atsipalaiduokite ir atidėkite meilės akimirką. Taip, mėnesio laikas, kai galima pastoti, yra trumpas, tačiau kasdien mylėtis nebūtina.

  Nesijaudinkite – jums nereikia mylėtis kasdien, kad galėtumėte pastoti. 

  Spermatozoidai moters organizme išlieka gyvybingi iki septynių dienų, todėl galima pastoti, jei mylėjotės likus kelioms dienoms iki ovuliacijos.
  Didžiausia tikimybė pastoti yra mylintis maždaug vieną dieną iki ovuliacijos. Tačiau, jei mylėsitės bent du ar tris kartus per savaitę galite padidinti tikimybę pastoti.  

  elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
  Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

  elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.