Planavimas

Kada esate vaisingiausia?

Moteris kavinėje vasarą, laikanti rožinį telefoną

Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:

Kada aš vaisingiausia?

Kaip žinoti, kada man ovuliacija?

Kiek laiko spermatozoidai išlieka gyvybingi?

Kaip planuoti seksą siekiant pastoti?

Kai kurios laimingos poros tiesiog aistringai mylisi ir pastoja beveik apie tai negalvodamos. O kai kurioms kitoms poroms bandymas pastoti gali būti skaičių žaidimas. Efektyviausias būdas pasiekti sėkmę – suprasti organizmo reprodukcinį ciklą ir išsiaiškinti, kuris mėnesio laikas yra palankiausias pastoti. 

Sužinokite daugiau:

    Turite vaisingą laikotarpį, kuris trunka apie šešias dienas – penkias dienas iki ovuliacijos ir ovuliacijos dieną, nors kiaušinėlis vaisingas tik apie 24 valandas. 

    Stenkitės mylėtis du ar tris kartus vaisingomis dienomis iki ovuliacijos


    Kadangi spermatozoidai gali išgyventi kelias dienas, geriausia taktika – mylėtis tokiu metu, kad partnerio sperma lauktų kol susiformuos kiaušinėlis. Žinoma, tobulą sinchroniškumą galima pasiekti mylintis prieš pat numanomą ovuliacijos laiką, kad sperma atkeliautų kaip tik susiformavus kiaušinėliui. Stenkitės mylėtis du ar tris kartus vaisingomis dienomis iki ovuliacijos.
     

    Kiekvienos moters ciklas yra skirtingas, todėl galite pasinaudoti įvairiomis ovuliacijos skaičiuoklėmis internete, kurios gali padėti nustatyti galimą ovuliacijos datą. Žinodama galimą ovuliacijos datą, galite suplanuoti kada mylėtis yra palankiausia, kad pastotumėte.

    Jūsų ramybės būsenos kūno temperatūra, vadinama bazine kūno temperatūra, prasidėjus ovuliacijai padidėja. Kelis mėnesius stebint kūno temperatūrą galima tiksliau numatyti ovuliacijos datą. Ovuliacija paprastai vyksta temperatūros pakilimo, kuris trunka mažiausiai tris dienas, pradžioje. 

    Dėl tikslumo geriausia naudoti skaitmeninį ar vaisingumo termometrą ir kiekvieną rytą prieš išlipant iš lovos tuo pačiu metu pasimatuoti bazinę kūno temperatūrą. 

    Apie 50 proc. porų pastoja per tris mėnesius nuo pirmo bandymo, o daugiau nei aštuonios iš dešimties – per vienerius metus. Vis dėlto, kiekviena pora yra skirtinga, todėl nesinervinkite ir stenkitės, kad viskas būtų romantiška ir pozityvu. Nedvejodami aptarkite galimas problemas su gydytoju.

    Susipažinus, kaip gimdos kaklelio gleivės kinta ciklo metu, galima nuspėti kada mylėjimasis gali baigtis pastojimu. 

    Gimdos kaklelio gleivių pokyčiai

    Prieš ovuliaciją (iškart po menstruacijų): gleivių gaminama labai mažai. Jos bus tirštos, lipnios, baltos arba neaiškios spalvos, o makštyje bus juntamas sausumas. Šiuo metu tikimybė pastoti nedidelė.

    Artėjant ovuliacijai: gleivių išskyrimas padidės, jos taps kreminės baltos ar grietinėlės spalvos, o makštyje bus juntama drėgmė. Šiuo metu tikimybė pastoti padidės.

    Ovuliacijos metu: gleivės bus plonos, skaidrios ir labai tąsios (kaip žalio kiaušinio baltymas), o makštyje bus gana drėgna. Šiuo metu tikimybė pastoti yra didžiausia.

    Po ovuliacijos: gleivės vėl taps tirštos ir lipnios, o makštyje pasijus sausumas. Jūsų galimybės pastoti šiame etape pradės mažėti. 

     

    elevit® Pronatal. Nereceptinis vaistas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Reklamos teksto parengimo data: 2021 m. vasario mėn.
    Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis“.

    elevit® Breastfeeding. Maisto papildas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.